نمایش دادن همه 7 نتیجه

نمایش سایدبار
نمایش 12 16

ماسک قهوه عسل ایران کازمد | ماسک گياهي قهوه عسل

تومان43,750

ماسک زعفران عسل ایران کازمد | ماسک گياهي زعفران عسل

تومان50,000

ماسک جلبک اسپیرولینا ایران کازمد | ماسک گياهي جلبک دریایی

تومان37,500

ماسک جوانسازی پوست ایران کازمد | ماسک گياهي جوانساز

تومان56,250

ماسک ضدجوش ایران کازمد | ماسک گياهي ضدجوش عسل

تومان37,500

ماسک روشن کننده ایران کازمد | ماسک گیاهی عسل ضدلک

تومان37,500

ماسک ترمیم کننده ایران کازمد | ماسک گیاهی عسل ترميمي

تومان43,750

ماسک صورت چیست ؟

ماسک معولی هم مثل ماسک گیاهی خمير نرم و صافي كه به صورت يك لايه روي پوست ماليده مي شود مدتي روي پوست باقي مي ماند لايه شاخي، چربي‌ها و آلودگي هاي پوست را تا حدي جدا مي كند و به اين ترتيب پوست صاف، شاداب و شفاف مي شود.

ماسك‌ها اثر لايه برداري خفيف دارند اما لايه برداري در حد ميكرودرم ابريژن اصلاً نيست ماسك‌ها پوست را آبرساني مي كنند و چون چروك‌ها در اثر جذب آب كم عمق مي شود، اثر ضد چروك آنها پايدار نيست.

معمولاً 15 تا 30 دقيقه روي پوست باقي مي ماند ولي بايد به دستورالعمل سازنده دقت كرد

ماسک گیاهی چیست ؟

خمير نرم و صافي كه به صورت يك لايه روي پوست ماليده مي شود مدتي روي پوست باقي مي ماند لايه شاخي، چربي‌ها و آلودگي هاي پوست را تا حدي جدا مي كند و به اين ترتيب پوست صاف، شاداب و شفاف مي شود.
ماسك‌ها اثر لايه برداري خفيف دارند اما لايه برداري در حد ميكرودرم ابريژن اصلاً نيست ماسك‌ها پوست را آبرساني مي كنند و چون چروك‌ها در اثر جذب آب كم عمق مي شود، اثر ضد چروك آنها پايدار نيست.

مشخصات ماسك‌هاي صورت

1-    ماسك‌ها نرم و عاري از ذرات زبر و خشن هستند
2-    ماسك بايد براي پوست بي ضرر باشد
3-    ماسك بايد به راحتي گذاشته و برداشته شود

ساختار ماسك ها

1-    ماسك هاي غيركلاسيك كه همان ماسك هاي خانگي و گياهي هستند مثلاً ماسك جوي دو سر براي منافذ باز پوست. ماسك خيار مرطوب كننده است. ماسك هلو شاداب كننده. ماسك زردآلو مرطوب كننده. ماسك آب سيب، جوان كننده
ماسك انجير، انبه و پياز براي كك و مك
ماسك پرتقال، نارنگي و ليمو هم جوان كننده هم روشن كننده

يادآوري: محصولاتي كه حاوي ويتامين C باشند هم جوان كننده و هم روشن كننده هستند
ماسك نارگيل به دليل چرب بودن براي پوست خشك مناسب است.
ماسك انگور و گوجه فرنگي براي چين و چروك و جوان سازي

2-ماسك هاي كلاسيك

انواع ماسك هاي كلاسيك عبارتند از:
1-    ماسك هاي مومي
2-    ماسك هاي ونيل و رابر
3-    ماسك هاي هيدروكلوئيدي
4-    ماسك هاي خاك رس

ماسک های مومی

ماسك هاي مومي: سفت كنندگي كمي دارد اگر پارافين داشته باشد پاك كننده است مي توان مستقيم يا روي گاز استريل گذاشت. 20-30 دقيقه روي پوست بماند. براي پوست خشك مناسب است. از موم عسل يا موم مصنوعي ساخته مي شود داراي لانوليل، كلسترول و اسيدهاي چرب است.

ماسک های بر پایه موم معمولاً در سالن های حرفه ای استفاده می شوند زیرا طبیعتی گرم دارند و استفاده از آنها لذت بخش است. در این ماسک‌ها از موم زنبور عسل، موم پارافین، ژل پترولیوم استفاده می شود. واکس را در ظرفی که در حمام آب قرار داده شده، داغ می کنند و پس از کنترل دماو اطمینان از عدم سوزاندن پوست روی پوست گذاشته می شوند. از گاز استریل برای پاک کردن موم هایی که تراوش کرده و به اطراف صورت ریخته، استفاده می شود. از گاز استریل برای جلوگیری از چسبیدن موم به موهای کرکی صورت نیز استفاده می شود. این ماسک‌ها از تبخیر آب پوستی به شکل موقتی جلوگیری نموده و پوست را رطوبت زدایی می کنند.

ماسک های ونیل رابر

ماسك هاي ونيل و رابر: يك لايه سخت، نازك و شفاف روي پوست قرار مي گيرد. بعد از خشك شدن از روي پوست برداشته مي شود.

ماسك هاي لاستيكي هستند. بعد از تبخير مثل يك پوشش پلاستيكي روي پوست قرار مي گيرند به اين ماسك‌ها آلفا و بتاهيدروكسي اضافه مي شود و خاصيت لايه بردار دارد.

بعد از برداشتن ماسك، صورت لايه برداري مي شود. كك و مك‌ها كم مي شود بعد از ماسك بايد مرطوب كننده زد. برداشتن ماسك از ناحيه چانه انجام شود.

ماسک های بر پایه وینیل یا کائوچو برای مصارف خانگی بسیار مناسب هستند.

یرا استفاده از آنها آسان است. ماسک های کائوچویی بر پایه لاتکس هستند و ماسک های وینیل بر پایه مواد لایه ساز مثل پلی وینیل الکل یا پلی ونیل استات هستند.

این ماسک‌ها را به صورت پیش مخلوط در تیوب بسته بندی می کنند و در هنگام استفاده با نوک انگشتان یا با یک وسیله چوبی روی صورت پخش می کنند.

ماسک های هیدروکلوئیدی

ماسك هاي هيدروكلوئيدي: از جنس سلولز يا بي كربنات كلسيم. داراي خاصيت سفت كننده. براي پوست هاي 30 سال به بالا و شل شده مناسب است

ماسک های هیدروکلوئیدی هم برای مصارف خانگی و هم برای مصارف آرایشگاهی قابل استفاده هستند. هیدروکلوئیدها از موادی مثل جو دوسر تشکیل شده اند و دارای وزن مولکولی بالایی هستند.

مواد تشکیل دهنده این ماسک‌ها از صمغ‌ها و مواد جاذب الرطوبه تشکیل شده است و مواد مرطوب کننده دیگری نیز به فرمولاسیونشان اضافه شده است.

ماسک های خاک رس

ماسك هاي خاك رس: بر پايه خاك رس هستند. 15 تا 30 دقيقه روي پوست مي مانند. پاك شدني است بعد از با آب و صابون شسته شود معمولاً خميري شكل است مواد نرم كننده، سفيدكننده و قابض مي توان به آنها اضافه كرد.

براي پوست چرب مفيد هستند چون خاصيت جاذب چربي دارند. براي پوست مختلط فقط روي ناحيه تيزون استفاده شود.

ماسك ضد آكنه حاوي مواد جاذب چربي و مواد درمان كننده آكنه مثل گوگرد و بنزوئيل پروكسيد است.
از گلاب و عرقيات گياهي مي توان در ساخت ماسك هاي صورت استفاده كرد. خاصيت قابض دارند پوست را تحريك نمي كنند.

از روغن بادام براي پوست خشك مي توان در ساخت ماسك صورت استفاده كرد

در چه زمان هایی نباید ماسك بگذاریم؟

در زمان وجود آلرژي
در زمان احساس ناراحتي رواني
در زمان پوست حساس
در زمان وجود زخم يا عفونت در پوست

بررسی میزان مصرف ماسک ها

1- ماسک های معمولی

ماسك های معمولی را مي توان هفته اي يكبار تا هفته اي سه بار استفاده كرد
ماسك لايه بردار، ماسك ضد پيري، ماسك ضد آكنه

2- ماسک های روزانه

ماسك هاي روزانه عبارتند از:
ماسك هاي ويتامينه، ماسك آلوورا، ماسك هيالورونيك اسيد، ماسك آنتي اكسيدان

ماسک صورت برای مقاصد زیبایی و درمانی روی صورت گذاشته می شود. ماسک های صورت در دو نوع خانگی و حرفه ای در دسترسند. آنها را می توان در بسته بندی های بطری و جار خریداری نمود. برخی از آنها مواد پودری شکلی هستند که باید با آب مخلوط شوند. ماسک‌ها را معمولاً به صورت هفتگی استفاده می کنند. ماسک‌ها بیشتر از آنکه مزیتی برای پوست داشته باشند، نشاط آور هستند.

انواع ماسک های صورت

ماسک های پاکسازی پوست

این نوع ماسک‌ها سبب برداشت بخش های خارجی لایه های کراتینیزه پوست می گردند. در حقیقت این نوع فراورده‌ها افزون بر عملکرد پاک کنندگی، تا حدی سبب لایه برداری (peeling) از سطح پوست می گردند. البته باید به خاطر داشت که این ویژگی به هیچ عنوان قابل مقایسه با لایه برهای شیمیایی نمی باشد.

ماسک های آبرسان پوست

برخی از انواع ماسک‌ها دارای مواد مرطوب کننده می باشند و حالتی نرم و مرطوب به پوست می دهند. پس از استفاده از این نوع ماسک، پوست حالت متورم و گوشتالو پیدا می کند و به طور موقت برخی از چین و چروک های پوست را برطرف می نماید.

ماسک های درمان آکنه

این نوع ماسک‌ها دارای مواد موثره ای می باشند که اثرات درمانی برخی نیز با جذب چربی های پوست به بهبود شرایط آن کمک می کنند.

ماسک های شاداب کننده پوست

استفاده از این ماسک‌ها با ایجاد حالت ماساژ و نوازش پوست نوعی حالت آرامش و ملایمت در سطح پوست ایجاد می کند و در مجموع حس خوبی را در فرد القاء می کند. پس از برداشت نیز، احساس پاک کنندگی پوست و تازگی در فرد ایجاد می کنند؛ به ویژه اگر در فرمولاسیون از مواد قابض استفاده شود.

منبع : وب سایت حسنانی