منوی اصلی
سبد خرید شما

صابون گیاهی - (به‌روز‌شده 05/18/2022)

وضعیت: موجود وضعیت: 10
کمک به بهبود آکنه کمک به بهبود آفتاب سوختگی روشن کننده پوست دارای کمی خاصیت ضدلک کمک به تسکین آلرژی های پوستی کمک به جلوگیری از چروک محافظت از سلولهای پوستی کمک به تسریع روند بهبود زخم و جای زخم متعادل سازی چربی پوستهای خشک دارای PH مناسب پوست مرطوب سازی پوست درخشان کننده پوست صورت پاکسا..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
وضعیت: موجود وضعیت: 10
مناسب پوست های خشک و مختلط کمک به بهبود واریکوسل دارای خاصیت ضد التهابی برای پوست کمک به کاهش خارش و حساسیت پوستی کمک به رفع ترک پوست دست و پا کمک به بهبود زخم و جای زخم کمک به بهبود هیدروسل دارای خاصیت رفع شپش دارای خاصیت ضدقارچی و ضدمیکروبی نرم کننده پوست دارای PH مناسب پوست مرطوب سازی ..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
وضعیت: موجود وضعیت: 10
ضدعفونی کننده پوست ضد ویروس و باکتری کمک به بهبود زخم ها و آماس پوستی کمک به جلوگیری از چین و چروک کمک به بازسازی مجدد سلولهای پوست کمک به بهبود اگزما خفیف پوستی کمک به بهبود حشره خوردگی تسکین التهاب پوست دارای PH مناسب پوست مرطوب سازی پوست درخشان کننده پوست صورت پاکسازی پوست صورت با خوا..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
وضعیت: موجود وضعیت: 10
مناسب پوست‌های خشک کمک به رفع چروک پوست روشن کننده پوست شفاف کننده پوست صورت کمک به حفظ رطوبت پوست کمک به بهبود آکنه کمک به رفع جوش کمک به رفع جای جوش کمک به بهبود اگزما تسکین علائم پسوریازیس حاوی ویتامین های E و A کمک به رفع سیاهی دور چشم کمک به تسکین التهابات پوستی دارای PH مناسب برای..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
وضعیت: موجود وضعیت: 10
مناسب پوست های خشک و مختلط کمک به روشن شدن و شفاف شدن پوست کمک به نرم کردن پوست صورت ضدعفونی کننده و پاک کننده پوست کمک به بهبود قرمزی پوست کمی به تسریع زمان بهبود آکنه کمک کند کمک به حذف میکروارگانیسم های مضر کمک به حفظ رطوبت پوست کمک به بهبود آفتاب سوختگی رفع کثیفی و آلودگی از روی پوست د..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
وضعیت: موجود وضعیت: 10
مناسب پوست های خشک و مختلط کمک به بهبود التهاب پوست کمک به تنظیم منافذ پوست کمک به تسریع زمان درمان آفتاب سوختگی مناسب برای انواع پوست نرم کننده پوست دارای PH مناسب پوست مرطوب سازی پوست درخشان کننده پوست صورت پاکسازی پوست صورت کاهش حلقه های تیره دور چشم با خواص ضد باکتریایی خود، با آکنه م..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
وضعیت: موجود وضعیت: 10
مناسب پوست های همه نوع پوست (خشک، مختلط)کمک به بهبود التهاب پوستکمک به تسریع زمان بهبود آفتاب سوختگیمناسب برای انواع پوستنرم کننده پوسترفع جای جوش و قرمزی پوستکمک به تنظیم منافذ پوستکمک به روشن شدن و شفاف شدن پوستدارای PH مناسب پوستمرطوب سازی پوستکمک به تسکین اگزماکمک به پاکسازی بهتر پوست..
13,800تومان
قیمت بدون مالیات:13,800تومان
نمایش 1 تا 12 از 760 (64 صفحه)
صابون گیاهی

صابون چیست ؟

ویکی پدیا میگوید صابون، به تعریف علم شیمی، نمک یک اسید چرب است. صابون عمدتاً برای شست‌وشو، حمام‌کردن و پاکیزگی استفاده می‌شود، ولی در ریسیدن پارچه هم از صابون استفاده می‌گردد و جزء مهمی از روان‌سازها است.
به ترکیب صابون با روغن به صورت نسبتاً جامد «گریس» گفته می‌شود. صابون‌های تمیزکاری و تطهیر عمدتاً از جمع‌آوری روغن‌ها و چربی‌های گیاهی و حیوانی با محلول غلیظ سود سوز آور(sodium hydroxide)به‌دست می‌آیند.
چربی‌ها و روغن‌ها ترکیبی از تری‌گلیسریدها هستند: سه مولکول اسید چرب به یک مولکول گلیسرول متصل شده‌است.
صابون‌ها، با ایجاد امولسیون پایدار ولی ناهمگن از چرکها که چربی اند، باعث ایجاد یک کلوئید امولسیون و در نتیجه اتصال مولکول‌های صابون به چربی‌ها از بخش آلکیل (زنجیره بلند کربنی) و اتصال صابون از سرقطبی خودبه مولکول‌های آب باعث شسته‌شدن چربی‌ها می‌شوند.
(قسمت باردار صابون، چربی‌ها را در آب پخش می‌کند و با آب، که «قطبی» است، جاذبه برقرار می‌نماید و قسمت هیدروکربنی هم با چربی‌ها جاذبه ایجاد می‌کند)

تاریخچه صابون

نخستین اشاره به ساختن یک ماده شبیه صابون بازمیگردد به حدود 2800 سال قبل از میلاد در بابل باستان. برخی منابع مصری مربوط به حدود 1500 پیش از میلاد نیز به ساختن چنین ماده‌ای اشاره دارند.
در حدود ۶۰۰ سال قبل از میلاد، ملوانان فینیقی‌ها، فن صابون‌سازی (یا صابون پزی) را به سواحل مدیترانه بردند. در قرن اول میلادی، بهترین صابون از چربی بز و خاکسترهای به‌دست‌آمده از سوزاندن چوب «درخت آلش» به‌دست می‌آمد.
تا پایان قرن هجدهم، صابون را از چربی حیوانی و خاکستر چوب تهیه می‌کردند. در همان هنگام، معلوم شد که می‌توان به‌جای خاکستر چوب، از سود سوزآور، که قلیای حاصل از نمک معمولی است، استفاده کرد.
در همین زمان، روغن‌های گیاهی نظیر روغن زیتون، روغن نخل، روغن نارگیل، روغن کنجد و روغن سویا جانشین چربی‌های حیوانی شدند

تاریخچه صابون در خاورمیانه

صابون توالت سخت با بوی دلپذیر در خاورمیانه در دوره طلایی اسلامی تولید شد، زمانی که صابون سازی به یک صنعت تبدیل شد.
دستور العمل‌های تهیه صابون توسط محمد بن زکریا رازی (۸۵۴–۸۵۴) شرح داده شده‌است، که همچنین دستور تهیه گلیسیرین از روغن زیتون را داده‌است.
در خاورمیانه صابون از تعامل روغن‌های چرب و چربی‌ها با قلیا تولید می‌شد. در سوریه صابون با استفاده از روغن زیتون به همراه قلیا و آهک تولید می‌شد. صابون از سوریه به سایر نقاط جهان سلام و اروپا صادر می‌شد.

صابون از چه زمانی به ایران وارد شد؟

حدود زمان صفویه در بروجرد برای اوّلین بار صابون سازی در ایران شکل گرفت و حدود ۱۵۰ سال پیش در زمان قاجار به شهر مراغه برده شد. هم‌اکنون نیز شهرهای بروجرد و مراغه قطب‌های مهم صابون پزی شناخته می‌شود.
در شهر بروجرد نظیر فروش صابون‌هایی با رنگ و بوی خاص معمول است که در آنجا با نام صابون آجز شناخته می‌شود. از مراغه نیز هرسال نزدیک ۲۰۰ تن صابون تولید شده و به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود که به عنوان صابون مراغه معروف است.

ورود صابون به اروپای قرون وسطی

صابون سازان در ناپل در اواخر قرن ششم یکی اصناف بودند (سپس تحت کنترل امپراتوری روم شرقی)، و در قرن هشتم، صابون سازی در ایتالیا و اسپانیا به خوبی شناخته شده بود.
سرزمین‌های اسپانیا قرون وسطی در سال ۸۰۰ یک صابون ساز اصلی بود و صابون سازی در پادشاهی انگلستان در حدود ۱۲۰۰ آغاز شد.
صابون سازی هم به عنوان «کار زنان» ذکر می‌شود و هم به عنوان تولید «کارگران خوب» در کنار سایر ملزومات، مانند تولید نجاران، آهنگران و نانوایان.

روش ساخت صابون به طور کلی

همهٔ صابون‌های دستشویی با اضافه‌کردن روغن نباتی یا چربی حیوانی (عمدتاً دنبه و پیه) به یک قلیای قوی ساخته می‌شوند. این کار در دما و فشار بالا صورت می‌گیرد.
آنچه حاصل می‌شود، صابون و مادهٔ دیگری به نام گلیسیرین یا گلیسرول است.گلیسیرین را با یک محلول غلیظ نمک جدا می‌کنند. سپس صابون مذاب را در دستگاه همزن می‌ریزند.
در آنجا عطر و مواد نگهدارنده یا رنگ به آن اضافه می‌کنند. بالاخره صابون مذاب را سرد می‌کنند و در اندازهٔ معین قالب‌گیری می‌کنند یا بُرش می‌دهند.

صابون گیاهی چیست ؟

صابون گیاهی در واقع همان صابون است با این تفاوت که در مراحل ساخت و تولید آن به جای استفاده از مواد اولیه صنعتی یا شیمایی از جایگزین گیاهی یا طبیعی یا معدنی آنها استفاده می‌شود.
معمولا در بهترین حالت تقریبا 90% آن میتواند گیاهی یا معدنی باشد و علت تاسفانه عدم پذیرش عموم جامعه است.البته محصولات آرایشی بهداشتی سالیان سال است که توسط شرکت های تجاری به اشکال مختلف و تقریبا متحدالشکلی به مشتریان یا مصرف کنندگان معرفی و عرضه شده است.
متاسفانه همین موضوع باعث شده افراد با تفکر و نگرش به محصولات آرایشی بهداشتی بنگرند که لزوما صابون یا صابون یا شاپو و غیره حتما میبایست به این شکل و حالت و رنگ و بو باشد.در واقع اینطور شده که انسان ها ( مشتریان عمومی محصولات آرایشی بهداشتی ) آیتم های ذهنی خود برای تایید محصولات آرایشی بهداشتی را با محصولاتی که به چشم دیده و از آنها استفاده نموده اند می سنجند.
این مشکل در محصولاتی مانند کرم، یا شامپو به شدت نمود پیدا میکند و مردم عموما توقع شان از دیدن یک شامپو و صابون همان چیزی است که حداقل در ظاهر مانند محصولاتی باشد که تا به الان استفاده نموده اند.
لذا صابون ها و شامپو ها هیچ وقت نمیتوانند به صورت 100% واقعی، گیاهی و طبیعی باشند چرا که ممکن است ظاهری نا زیبا و نا آشنا با ذهیت عمومی مصرف کنندگان داشته باشد