[title text=”قوانین و مقررات ایران کازمد” tag_name=”h1″]

[accordion]

[accordion-item title=”ایران کازمد چیست و چه کاری انجام میدهد؟”]

ایران کازمد در واقع یک فروشگاه اینترنتی دارای محصولات آرایشی / بهداشتی / زیبایی دست ساز و کاملا ارگانیک (organic) تولید شده توسط هموطنان عزیزمان به همراه انواع عطر و ادکلن اصلی و اورجینال است که به نام irancosmed و در آدرس اینترنتی http://irancosmed.com قرار دارد.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ایران کازمد چگونه یا چطور کار میکند؟”]

همانطور که در بند قبل معرفی شد، ایران کازمد به روی ۲ نوع کالا به طور کلی تمرکز دارد یکی محصولات دست ساز و ۱۰۰% ارگانیک خانگی در با موضوعیت آرایشی / بهداشتی / زیبایی و یکی عطر و ادکلن اورجینال و اصل و این مهم باعث می شود عملا دو نوع کارکرد و قوانین در این وبسایت وجود داشت باشد که به شرح زیر هستند:

 1. فروش لوازم آرایشی بهداشتی ارگانیک
  • در زمینه فروش محصولات آرایشی بهداشتی روال کار ایران کازمد بدین صورت است که این محصولات توسط هموطنان عزیزی که علم و توانمندی تولید انواع کرم، صابون، شامپو، لوسیون بدن، رژ لب و سایر محصولات آرایشی-بهدشتی-زیبایی کاملا دست ساز و ارگانیک را دارند اما به دلایل مختلف توانایی راه اندازی کارخانه یا خط تولید یا شرکت تجاری برای تولید و عرضه محصولاتشان را ندارند ، توسط وب سایت ایران کازمد معرفی و عرضه می شوند.
 2. فروش عطر و ادکلن اورجینال
  • ایران کازمد در این بخش عطر و ادکلنهای خود را از طریق شرکت های وارد کننده عطر و ادکلن و بعضا به طور مستقیم و بی واسطه تهیه و با کمترین نرخ سود به دست شما عزیزان می رساند.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”آیا محصولات ارائه شده در ایران کازمد تضمین شده اند؟”]

به این علت که در ایران کازمد ۲نوع محصول وجود دارد طبعا ۲ پاسخ نیز برای این پرسش وجود دارد:

 • بخش عطر و ادکلن اورجینال
  • قطعا بله. زیرا در این زمینه ، عطر و ادکلن ها شرکتی، اورجینال و ۱۰۰% تحت تضمین ایران کازمد قرار دارند. لذا در صورت مشاهده هر گونه ایراد ظاهری و یا غیر اصل بودن در مقایسه با بهترین و باکیفت ترین فروشگاه های معتبر عطر و ادکلن در سراسر کشور ، ادکلن مورد نظر را با کمال میل و با هزینه شرکت پس گرفته و نسخه اصلی آن را در کوتاه ترین زمان و با همان قیمت به دست مشتری محترم خواهد رساند.
 • بخش محصولات دست ساز آرایشی-بهداشتی ارگانیک
  • خیر. زیرا محصولات در این بخش توسط افراد مختلف در خانه یا کارگاه های کوچک خانگی ومحلی از سراسر کشور تولید می شوند. اما جهت افزایش حداکثری کیفیت محصولات تولید شده و ارائه تضمین و اطمینان ضمنی از ارگانیک بودن و با کیفیت بودن محصولات به مشتری، ایران کازمد قوانین سخت گیرانه ای برای تولیدکنندگان وضع و آنها را مکلف به رعایت آن قوانین مینماید. در زیر به بخشی از این قوانین که به خریداران مرتبط می شود اشاره شده است:
   • قانون ۱: این محصولات کاملا ارگانیک ( ساخته شده از مواد طبیعی ) هستند و تولیدکنندگان طی سوگندنامه، تعهدنامه و قرارداد اقرار به عدم استفاده از هر گونه مواد غیر طبیعی و شیمیایی در ساخت محصولاتشان نموده اند.
   • قانون ۲: اطلاعات دقیق و تایید شده ای مانند مشخصات فردی، آدرس تایید شده، تلفن ثابت، کدملی، کدپستی، سوگندنامه-تعهدنامه و قرارداد دارای امضاء و اثر انگشت از کلیه تولیدکنندگان نزد ایران کازمد محفوظ است، لذا در صورت هر گونه شکایت حقیقی یا حقوقی از تولیدکننده، در صورت درخواست به مراجع قانونی ذی صلاح ارائه میگردد.
   • قانون ۳: مسوولیت کامل این محصولات به عهده تولیدکننده آن است و تولید کننده کلیه عواقب و مضررات مادی و معنوی ناشی از مصرف محصولاتش توسط خریدار را به عهده دارد.
   • قانون ۴: کلیه تولیدکنندگان موظف هستند ترکیبات محصولات تولیدیشان را به صورت دقیق و با جزئیات در صفحه معرفی محصول جهت کنترل خریدار و احیانا دریافت مشورت و تایید از پزشک معرفی نمایند.
   • قانون ۵: ایران کازمد تنها معرفی کننده و عرضه کننده محصولات است و مسئولیت و تضمین کالا ها در این بخش به عهده سازندگان می باشد.
 • نکته مهم: محصولات آرایشی / بهداشتی / زیبایی معرفی شده در ایران کازمد به دست اشخاص در منزل یا کارگاه های کوچک خانگی و یا محلی شده اند و ۱۰۰% اورگانیک و طبیعی ساخته شده اند و صد البته که ایران کازمد از طرق مختلف سعی بررسی و تشویق تولیدکنندگان به افزایش حداکثری کیفیت تولید دارد. اما به کلیه خریداران گرامی توصیه میشود در صورت داشتن بیماری یا حساسیت‌های پوستی و غیر پوستی خاص به برخی مواد طبیعی، محصولات را پس از خرید به پزشک خود نشان داده و از عدم ایجاد عارضه جهت مصرف محصول مطمئن شوند. زیرا هدف ما فروش محصولات سالم، فارق از هر گونه مواد شیمیایی یا صنعتی آرایشی بهداشتی به هموطنان عزیزمان است.

[/accordion-item]
[accordion-item title=”ثبت و ارسال سفارش در ایران کازمد چگونه است؟”]

تعاریف: 

 • روز کاری: به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات رسمی، عمومی، روزهای تعطیل به علت حوادث غیر مترقبه در ایران است.
 • پردازش: به پروسه برداشت محصول از انبار یا ارائه درخواست به تولید کننده در صورت نیاز به تولید داشتن محصول و ارسال توسط سیستم پستی انتخابی توسط کاربر، پردازش اطلاق میشود

ایران کازمد” به خریداران خود در ۷ روز هفته امکان سفارش‌‏دهی می‌‏دهد و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند.

قوانین و شرایط ثبت سفارش

 • درخواست سفارش میتواند از طریق وب سایت، یا تلفنی انجام شود.
 • تنها سفارشاتی که مشخصات دقیق برای ارسال مانند نام ، تلفن، آدرس دارند تایید میشوند.
 • برای انجام سفارش، داشتن تلفن ثابت یا تلفن همراه ضروری است.
 • داشتن ایمیل برای ثبت سفارش اختیاری است.
 • انصراف یا لغو سفارش پس از تایید سفارش و قرار گرفتن در صف پردازش (در واقع پس از ارسال درخواست به تولیدکننده در بخش محصولات ارایشی بهداشتی و نه عطر و ادکلن) امکان پذیر نیست و مبلغ سفارش مسترد نخواد شد مگر به دلایل بیان شده که در بخش استرداد و انصراف محصول و یا شرط خاص  زیر:
  • شرط خاص: در صورت هماهنگی و رضایت کامل تولید کننده (بسته به شرایط تولید محصول سفارش داده شده) تا سقف ۵۰% مبلغ سفارش در صورتی که تولید کننده مواد اولیه را داشته و به طبع سفارش دریافتی هزینه ای ننموده باشد به مشتری مسترد خواهد شد.
  • نکته: در بخش عطر و ادکلن تا قبل از خروج محصول از انبار امکان انصراف حتی پس از تایید سفارش ممکن می باشد و مبلغ سفارش به طور کامل (منهای هزینه انتقال وجه) به خریدار عودت میگردد. طبعا پس از خروج از انبار و تحویل به سیستم پستی انصراف امکان پذیر نیست.
 • سفارشاتی که در سایت ثبت شده اما پرداخت بانکی آنها انجام نشده، تنها ۴۸ ساعت معتبر خواهند بود. لذا اگر طی ۴۸ ساعت مبلغ سفارش پرداخت نشود، سفارش به طور اتوماتیک فاقد اعتبار میگردد یا به خریداران دیگر ارائه میشود.

قوانین و شرایط ارسال سفارش

ایران کازمد سعی میکند سفارشات خریداران را در کوتاه ترین زمان از طریق روش حمل انتخابی توسط خریدار ارسال نماید.

 • ارسال کلیه سفارشات در روزهای کاری انجام می شوند.
 • در صورتی که خریدار روش حمل سفارش(ها) را عمدا یا سهوا به اشتباه انتخاب نموده باشد، تا قبل از زمان ارسال میتواند روش صحیح را از طریق تماس با بخش پشتیبانی ایران کازمد تصحیح نماید. طبعا تغییر یا تصحیح روش حمل پس از ارسال غیر ممکن خواهد بود.
 • در صورتی که تولید کننده به هر دلیلی نتواند طی زمان معرفی نموده برای تولید محصولش ، محصول را برای سفارش آماده و ارسال نماید، مراتب از طریق تلفن با مشتری در میان گذاشته شده و تصمیم جدید اتخاذ میگردد. این تصمیم میتواند سفارش یک محصول دیگر باشد، میتواند انصراف و عودت وجه به مشتری باشد.
 • طبق قوانین ایران کازمد، تولید کننده مکلف است زمان ارائه مرسوله به دفتر پست از آن عکس تهیه نماید. در صورتی که مرسوله پستی خراب ، یا مخدوش شده باشد و این مشکل از طرف تولید کننده نباشد، ایران کازمد و تولید کننده محصول هیچ مسئولیتی را بر عهده ندارند و خریدار میبایست مشکل را با پست حل نماید.

 

[/accordion-item]
[accordion-item title=”شرایط و قوانین استرداد و یا انصراف از سفارش در ایران کازمد”]

ملاک تشخیص و رفع مشکلات مربوط به محصولات بی کیفیت، غیر استاندارد، مغایبر با محتویات یا تصاویر معرفی شده، کارشناسان ایران کاز مد هستند. لذا در صورت وجود شرایط استرداد، خریدار میبایست محصول را به آدرس معرفی شده از طریق بخش پشتیبانی ارسال نماید. کاشناسان ایران کازمد مسئله را بررسی و نتیجه را از طریق تلفن و ایمیل به صمع و نظر تولیدکننده و خریدار میرسانند.در صورتی که شرایط استرداد حاصل شود ایران کازمد مبلغ سفارش را به طور کامل به خریدار مسترد خواهد نمود.

شرایط استرداد محصول

 1. شکستی یا خرابی: اگر محصول دریافتی به لحاظ ظاهری شکسته یا مخدوش شده باشد و این خرابی موجب عدم قابلیت استفاده از آن گردد. به شرط اینکه خرابی ایجاد شده از طرف سیستم پست نباشد.
 2. عدم مطابقت محصول دریافتی با محتویات اعلام شده در سایت.
 3. عدم مطابقت محصول سفارش داده شده با سفارش دریافتی.
 4. عدم مطابقت تصویر یا تصاویر با محصول دریافتی.
 5. عدم مطابقت وزن و حجم معرفی شده محصول در سایت با وزن و حجم محصول دریافتی.
 6. در صورت ایجاد آسیب یا عارضه به پوست یا مو:
  • این مسئله بسیار مهم بوده و کاملا پزشکی است. لذا در صورت آسیب دیدن یا دریافت عارضه به واسطه مصرف محصول، خریدار میبایست از طریق پزشک قانونی و پس از آن سایر مراجع ذی صلاح قانونی اقدامات لازم را انجام دهد. در این بین با هدف تسریع و کمک به خریدار آسیب دیده اطلاعات کامل و دقیق تولید کننده (نام، کدملی، کدپستی، آدرس دقیق، تلفن ثابت و همراه و سایر مشخصات) در صورت درخواست مراجع قانونی از طرف ایران کازمد برای آن مرجع ارسال خواهد شد.
 7. در بخش عطر و ادکلن اگر محصول دریافتی اورجینال نباشد یا در مقایسه با معتبرترین فروشگاه های عطر و ادکلن غیر اصل تشخیص داده شود و به تایید کارشناسان سایت برسد، ایران کازمد محصول را با هزینه خود از مشتری دریافت و در کوتاه ترین زمان محصول اصل یا اورجینال را با همان قیمت حین سفارش به دست خریدار خواهد رساند. این بند در واقع گارانتی و تضمینی برای اورجینال بودن عطر و ادکلن های ماست.

[/accordion-item]

[/accordion]