منوی اصلی
سبد خرید شما

پارافین مایع (Liquid Paraffin) - (به‌روز‌شده 04/24/2024)

پارافین مایع (Liquid Paraffin)
30میل 60میل 120میل 250میل 500میل 1لیتری
پارافین مایع (Liquid Paraffin)

مشخصات محصول

عمومی
رنگشفاف
مواد اولیه
حالتمایع
تاریخ تولید2024
تاریخ انقضاء5سال پس از تولید
 • وضعیت موجودی: آماده ارسال
 • کد محصول: pid-3317
8,400تومان
قیمت بدون مالیات: 8,400تومان
قیمت با امتیاز جایزه: 1

گزینه های در دسترستوضیحات محصول

کاربردهای پارافین مایع بهداشتی

پارافین مایع یکی از انواع مختلف پارافین است که نوعی ترکیبات شیمیایی خاص و پرکاربرد درتمام بخش های صنعتی و غیر صنعتی است. این ماده، بی رنگ و بی بو است و همچنین از مشتقات نفت بحساب می آید و نسبت به کاربردی که از آن انتظار می رود به صورت پارافین مایع و جامد، در بازار یافت می شود. پارافین یک ترکیب هیدرو کربنی است و در صنعت پتروشیمی از طریق نفت و یا ذغال سنگ تولید می شود. جالب است بدانید، تمام اتم های کربن در این ترکیب به یکدیگر متصل هستند. این ترکیب در قرن نوزدهم میلادی بوسیله یک دانشمند آلمانی که کارل فون ریچنباخ نام داشت، کشف شد. ریچنباخ زمانیکه که سعی داشت راهی برای تصفیه ترکیبات روغنی صنعت پتروشیمی بیابد این ماده را استخراج نمود وبعد از آن در قرن بیستم، این ماده وارد صنعت شمع سازی و بسته بندی و همچنین تولید روغن های صنعتی گردید. فرمول شیمیایی پارافین CnH2n+2 می باشد. این ترکیب به دو صورت پارافین مایع و جامد یافت می شود که از نوع پارافین مایع آنها بیشتر در صنعت بهره می گیرند و نوع جامد در شمع سازی به صورت وسیعی استفاده می شود .

معرفی انواع پارافین

از جمله مواد تشکیل دهنده پارافین مایع در حدود 3 تا 5 درصد روغن است. دمای ذوب این ماده، بین 58 تا 60 درجه سانتیگراد است و در دمای 55 درجه سانتی گراد نیز به انجماد می رسد و به همین دلیل در شکل جامد این ماده بیشتر دیده می شود. پارافین مایع نیز به سه بخش تقسیم بندی می شود:

در واقع پارافین مایع، یکی از انواع تصفیه شده و همچنین بسیار خالص پارافین به شمار می آید، که در صنایع آرایشی بهداشتی و دارویی استفاده فراوانی از این ماده می شود. پارافین مایع در ظاهر مایعی بی رنگ ، شفاف ، بی بو و روغنی شکل است که از طریق اشباع هیدروکربن‌های صنایع پتروشیمی ایجاد می شود. از نظر دسته بندی، پارافین جزء روغن های معدنی بحساب می آید. بطور کلی دو نوع متفاوت پارافین مایع تولید می شود. نوع اول استخراج شده به اسم کروسن می باشد، البته به نفت سفید یا نفت چراغ نیز معروف است و به عنوان سوخت از آن استفاده می شود و نوع دوم آن ، پارافین تصفیه شده بهداشتی و با درصد خالصی بسیار بالا است که در تولید محصولات آرایشی بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

پارافین مایع از زمان های گذشته به عنوان روغنی مناسب شناخته شده است. این روغن، بسیار تمیز می سوزد و کمترین دود را نسبت به دیگر روغن های حیوانی و معدنی ایجاد می کند.ولی باوجود ناخالصی های متفاوتی که در آن وجود دارد ، کاربردهای آن را در حوزه های مختلف خصوصا، کاربردهای بهداشتی و درمانی محدود نموده است. با وجود اینکه، امکان تصفیه این ماده معدنی ایجاد شده است ، پارافین نیز در اکثر کرم­ها ، لوسیون­ها و محصولات بهداشتی و حتی برخی داروها مورد استفاده قرار می گیرد. حتی با پیشرفت صنعت و همچنین تولید ماشین آلات بسیار پیشرفته که دارای قطعات فلزی می باشند، پارافین را به بخش صنعت نیز هدایت کرده اند.

بررسی کاربردهای پارافین مایع

در محصولات آرایشی بهداشتی و کرم ها ، پارافین مایع بهداشتی که روغن معدنی محسوب می شود مورد استفاده قرار می گیرد. پارافین رطوبت پوست را حفظ می کند و از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش بخوبی محافظت خواهد کرد. از کاربردهای پایه­ای این نوع پارافین مایع ، مصرف آن به صورت سوخت می باشد که نام آن در صنعت کروسن یا همان نفت سفید معروف است. این روزها از کروسن به عنوان سوخت موشک و هواپیما و همچنین برای سوزاندن در کارخانجات و ایجاد حرارت بهره می گیرند. از جمله کاربردهای دیگر آن در صنایع غذایی می باشد که پارافین را به عنوان یک لایه پوشش دهنده برای افزایش عمر و همچنین نگهداری میوه ها و تخم مرغ بکار می برند. این ماده در تولید برخی روغن های خوراکی نیز استفاده می شود. البته با توجه به ضررهای مصرف پارافین در خوراک، این کار از نظر بهداشتی توصیه نمی شود.

یکی از خواص پارافین مایع این است که در صورت بلعیده شدن ، در سیستم گوارشی جذب نشود و مستقیم عبور کند. به همین خاطر، از پارافین مایع بهداشتی برای تهیه داروهای ملین جهت درمان یبوست استفاده می کنند. این نوع از پارافین که به پارافین مایع صنعتی معروف شده است، مانند یک روغن روان کننده عمل می کند و به عنوان، روغن هیدرولیک در ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد. خصوصا در صنایع کاغذ سازی برای روان کردن تیغ های که جهت برش کاغذ هستند کاربرد دارد و در صنعت نساجی به عنوان روان کننده چرخ خیاطی مورد استفاده قرار می گیرد.

پارافین مایع، سفید و شفاف می باشد. که در دمای 175 درجه سانتیگراد به دمای جوش می رسد و در دمای 265 درجه سانتیگراد نیز بخار خواهد شد. در نتیجه در صنایع شمع سازی، ساخت کبریت، کابل سازی و باطری سازی مورد استفاده قرار می گیرد. و از کاربرد­های این نمونه مایع نیز، مواردی همچون تولید پارچه، چسب و کاغذهای صنعتی می باشد.

طریقه تولید پارافین در صنعت

پارافین را به دو صورت حلقوی و معمولی در صنایع پالایش و پتروشیمی تولید می کنند. نوع معمولی آن با توجه به مطالبی که گفته شد در صنعت پالایش وپتروشیمی تولید می شود. ابتدا پارافین های نرمال از روی ترکیبات نفتی برداشته می شود، و می توان از آمونیاک برای انجام جداسازی بهتر پارافین بهره گرفت. این نمونه از ترکیب بعد از جداسازی برای مواد اولیه در پتروشیمی در تهیه شوینده های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. تولید پارافین حلقوی از طریق هیدروژن­دار نمودن کربن­های آروماتیک در هنگام تولید انجام می گیرد. در واقع واکنش هیدروژن دار کردن یک فرآیند همراه با گرمای بالاست. از این روش هیدروژن دار کردن کربن که جهت تولید پارافین صورت می گیرد بر روی پلاتین و نیکل پیاده سازی می شود.

 پارافین مایع (پارافین وکس مایع ) یا روغن معدنی که به آن روغن سفید نیز گفته می شود نوعی مایعی است که از تقطیر مشتقات نفت به دست می آید و تصفیه و خالص سازی شده است. این روغن به رنگ سفید یا شفاف است در دمای 175 درجه سانتیگراد به جوش می آید و در دمای 265 درجه نیز تبخیر می شود.  همچنین روغن معدنی چسبناک است و خاصیت فلوئورسانسی ندارد؛ یعنی به وسیله ی عوامل خارجی مانند حرارت و تابش، خاصیت درخشندگی از خود بروز نمی دهد. گفتنی است پارافین علاوه بر نفت از زغال سنگ و چوب نیز قابل استخراج است. که به آن قطران گفته می شود ولی عمدتا از نفت تهیه می شود.

عناصر تشکیل دهنده پارافین مایع

این ماده نوعی آلکان محسوب می شود و در گروه هیدروکربن ها قرار دارد.

فرمول شیمیایی پارافین CnH2n+2

تفاوت پارافین مایع با پارافین جامد

پارافین مایع همان طور که از نامش پیداست به صورت مایع  قابل اشتعال است. و رنگ و بویی ندارد. اما پارافین جامد همان پارافین شمع است که غیر قابل اشتعال است و فقط ذوب می شود و بعد از خنک شدن نیز به صورت جامد در می آید و در انواع رنگ ها و قالب ها در بازار موجب است. همچنین پارافین به صورت عمده از تولیدکنندگان مواد شیمیایی قابل تهیه است. درحالی که پارافین جامد را در اندازه های کوچک برای شمع سازی می توان خریداری نمود.

انواع پارافین مایع

به طور کلی پارافین در سه نوع بهداشتی، دارویی و صنعتی تولید می شود که در زیر شرح داده می شود.

پارافین بهداشتی

روغنی خالص و بدون رنگ، بدون بو و فاقد مزه است و از آن در آزمایشگاها برای مصارف آرایشی ، بهداشتی استفاده می شود.

پارافین خوراکی یا دارویی

از این نوع پارافین برای ساخت انواع داروها استفاده می شود.

پارافین صنعتی

این نوع روغن معدنی که به آن کروزون ، نفت سفید، نفت کوره و نفت چراغ  نیز گفته می شود دارای ناخالصی بیشتری نسبت به نوع بهداشتی است و بویی شبیه به بوی گازوییل دارد. از این روغن برای روانکاری دستگاه های صنعتی استفاده می شود.

کاربرد های پارافین مایع

پارافین مایع کاربردهای گستره ای در صنایع مختلف دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- مصارف آرایشی و بهداشتی

پارافین کاربرد بسیار زیادی در صنعت آرایشی و بهداشتی دارد و از آن  عموما برای تولید انواع کرم های نرم کننده ، وازلین ، لوسیون های نرم کننده و برای پارافین تراپی پوست استفاده می شود.

2- پزشکی و دارویی

پارافین یا همان روغن معدنی در ساخت بعضی از داروها مانند ملین و ضد یبوست کاربرد دارد. همچنین پارافین عکس برداری توسط اشعه ی ایکس را راحتر می کند و اعضای داخلی بدن را بهتر نشان می دهد.

3- استفاده در کارخانجات تولیدی

از پارافین که در صنعت به نفت سفید مشهور است در کارخانجات باطری سازی، لاستیک سازی ، تولید چسب ، تولید رنگ شمع سازی و… استفاده می شود. همچنین برای روانکاری دستگاه های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

4- استفاده به عنوان سوخت

از روغن معدنی در صنایع دفاعی به عنوان سوخت در موتور جت و موشک استفاده می شود. زیرا روغن معدنی نسبت به بنزین خطرات کمتری دارد و تمیزتر می سوزد. همچنین تحمل گرمای آن بسیار بالاست و در مقایسه با سایر سوختها دود کمتری ایجاد می کند و بویی هم ندارد. این ماده جزو پرمصرف ترین روغن های گرمایش در سیستم های گرمایش مرکزی در انگلیس است و از آن به عنوان سوخت اصلی برای اجاق گاز نیز استفاده می شود. 

از دیگر کاربرد های پارافین مایع می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • حلال برای تولید گریس ها
 • تولید حشره کش ها
 • استفاده به عنوان مایع خنک کننده برای سیستم های الکتریکی
 • برای روغن کاری چرخ خیاطی
 • برای روغن کاری دستگاه های بافت در صنایع نساجی
 • در صنعت کشاورزی برای ساخت سموم
 • ساخت لوازم تحریر مانند کاغذ
 • برای درخشان نشان دادن مرکبات
 • ساخت فیلتر هوا
 • طیف‌سنجی مادون قرمز
 • کابل سازی
 • صنایع ریخته گری

 قیمت پارافین مایع

قیمت پارافین مایع ثابت نیست و عوامل مختلفی بر روی آن تاثیر گذار است. برای استعلام به روز قیمت پارافین مایع با دفتر شرکت پتروکیان تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم در مورد پارافین مایع

پارافین را در مکانی خشک، به دور از گرما، به دور از نور خورشید و با تهویه مناسب نگهداری کنید. این ترکیب را از هر گونه آسیب فیزیکی حفظ و از بسته بودن درب قوطی مطمئن شوید. در هنگام کار با مواد شیمیایی از قبیل پارافین مایع از دستکش، ماسک و لباس مخصوص استفاده کنید. در انبار نگهداری این ماده، خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن ممنوع است. در صورت تماس با پوست یا چشم، سریعا محل تماس را با آب فراوان بشویید. در صورت خورده شدن این ماده، هر چه سریعتر به اورژانس بیمارستان مراجعه شود.

سخن آخر

همان طور که اشاره شد پارافین مایع روغنی شفاف ، بی رنگ و بی بو و قابل اشتعال است و کاربرد گسترده ای در صنعت آرایشی و بهداشتی، پزشکی و کارخانجات صنعتی دارد. در صورتی که به این ماده نیاز دارید؛ ما در طرح گستر پتروکیان با بهره گیری از قوانین و مشخصه های فنی CFR  پارافین را مطابق با استانداردهای تعیین شده در گریدهای متفاوت PTK150، PTK 350 و PTK 500  تولید می کنیم که البته قابلیت تغییر مشخصه های فیزیکی با توجه به نیاز مصرف کنندگان نیز وجود دارد.

 • نام عمومی: پارافین
 • نام انگلیسی: Paraffin
 • فرمول شیمیایی: CnH2n+2
 • شکل ظاهری: White solid[۱]
 • بو: Odorless[۱]
 • دمای جوش > ۳۷۰ درجه سلسیوس (۶۹۸ درجه فارنهایت)
 • انحلال‌پذیری در آب: ~1 mg/L[۱]

خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin)

اگر به دنبال خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) در فضای وسیع اینترنت هستید توصیه میکنیم به این نکته که در واقع یکی از مهمترین نکات در خریدهای اینترنتی هست نیز توجه داشته باشید که محصول یا محصولات مورد نظرتان را حتما از فروشگاه‌های آنلاین معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وابسته به وزارت صنعت، معدن و تجارت (مانند ایرانکازمد) هستند خریداری بفرمایید

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی دقیقا به این معناست که شما میتوانید با خیال راحت و به صورت آنلاین خریدهای خود را از یک وبسایت انجام دهید و اگر هر زمانی و به هر شکلی به مشکلی برخوردید، به راحتی میتوانید مطالبات و حقوق خود را به صورت قانونی و مشورع پیگیری نمایید

اگر قصدتان خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) است ما به شما خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) از فروشگاه ایران کازمد را پیشنهاد میکنیم، چرا که این روزها متاسفانه افراد سودجو و غیرقابل اعتماد به اسم پارافین مایع (Liquid Paraffin) محصولات بی‌کیفیت و کم ارزش یا حتی بعضا فاقد ارزش را به کاربران وب سایتهایشان میفروشند که این امر خود باعث آسیبهای بسیار زیادی که در برخی موارد غیر قابل جبران هستند، میشود.

برای افرادی که کیفیت برایشان مطرح و جز موارد مهم است لزوما خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) نیازهایشان را مرتفع نمی نماید و در بازار رقابتی هم قیمت و هم کیفیت مطرح است که برای این موضوع خرید اینترنتی پارافین مایع (Liquid Paraffin) از فروشگاه آنلاین ایران کازمد یک انتخاب کاملا امن، باکیفت، هوشمندانه، مطمئن و مقرون به صرفه است. به این دلیل که ما پارافین مایع (Liquid Paraffin) مرغوب را از واردکنندگان اصلی و مطمئن تهیه میکنیم.

البته به این نکته نیز توجه بفرمایید که اگر به دنبال خرید عمده پارافین مایع (Liquid Paraffin) هستید، میتوانید از طریق همین برای خرید عمده اقدام نمایید. به این صورت که کافیست ابتدا "پارافین مایع (Liquid Paraffin) " را به سبد خرید خود اضافه نمایید، سپس تعداد آن را در سبد خریدتان را افزایش دهید. سیستم ما بصورت اتوماتیک تخفیف خرید عمده را برای شما لحاظ مینماید.

ضمنا خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) از ایرانکازمد به صورت عمده برای شما امتیاز خواهد داشت و این امتياز در سیستم ما ثبت و در خریدهای بعدی شما به عنوان تخفیف بیشتر یا قیمت پایینتر به صورت اتوماتیک لحاظ خواهد شد. دقت بفرماید خرید هر یک پارافین مایع (Liquid Paraffin) برای شما یک امتیاز به محسوب میشود.

یک نکته مهم: همیشه خرید بی واسطه از واردکننده یا تولید کننده، در این مورد خاص خرید بدون واسطه پارافین مایع (Liquid Paraffin) به صورت مشخص یک مزیت فوق العاده بزرگ برای هر نوع خریداری به حساب میآید. چرا که میتواند همه واسط‌ها و دلالهای میانی را حذف و محصول را با بهترین قیمت به دست خریدار برساند.

برای خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) از فروشگاه ایرانکازمد میتوانید از طریق همین صفحه محصول را به سبد خریدتان افزوده و وارد مرحله تسویه حساب شوید. در مرحله تسویه حساب میبایست نام، آدرس و تلفن خود را نوشته و در ادامه برای تکمیل سفارش پارافین مایع (Liquid Paraffin) وارد مرحله پرداخت شوید.

فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin)

یکی از سرویس‌هایی که کارشناسان مجرب ایران کازمد به مشتریان گرامی این فروشگاه ارائه مینمایند، فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin) اصل و باکیفیت است.

در واقع اگر بخواهیم با جزئیات بیشتری فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin) را بررسی کنیم میتوانیم بگوییم فروش اینترنتی پارافین مایع (Liquid Paraffin) در فروشگاه ایرانکازمد به دو بخش 1- فروش عمده پارافین مایع (Liquid Paraffin) (فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin) به صورت عمده) و 2-خرده فروشی و یا تک فروشی پارافین مایع (Liquid Paraffin) تقسیم میشود.

در حالت عمده فروشی پارافین مایع (Liquid Paraffin) بسته به تعداد محصول سفارش داده شده میتوانید از 5% الی 50% تخفیف ویژه برخوردار شوید. یا به بیان ساده‌تر میتوان اینطور گفت که برای خریداران محترم ایرانکازمد در حالت عمده فروشی، فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin) عمده میتواند از 10% الی 100% حاوی سود باشد.

اما خردفروشی یا فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin) به صورت تک به این علت ارائه قیمت رقابتی و مناسب شامل تخفیف نمیشود. لذا برای دریافت سود یا تخفیف در خریدپارافین مایع (Liquid Paraffin) توصیه میکنیم محصولات را با تعداد بالا خریداری فرمایید.

اگر توضیحات این صفحه برای شما کم است یا نیاز به دریافت مشاوره ویا کسب اطلاعات بیشتر دارید، میتوانید از طریق شماره تلفن درج شده در بالا و یا پایین همین صفحه با ما ارتباط برقرار نمایید.

قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin)

واقعیت این است که همه ما در هنگام خرید به قیمت یک کالا یا یک خدمت توجه ویژه ای داریم، چرا که برای اکثر افراد در یک جامعه ممکن است قیمت حرف آخر را بزند. به عنوان مثال قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) میتواند بازه بسیار متفاوتی داشته باشد.

قیمت عمده پارافین مایع (Liquid Paraffin) با قیمت تکفروشی پارافین مایع (Liquid Paraffin) کاملا متفاوت است و این موضوع دلایل بسیار زیادی دارد که از حوصله این متن خارج است. اما در زیر نکاتی بیان شده که دانستن آنها دلیل این اختلاف را برایتان روشن میسازد.

حتی قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) در یک فروشگاه اینترنتی میتواند با یک فروشگاه واقعی یا داروخانه یا مرکز فروش متفاوت باشد چرا که هرکدام از موارد یاد شده به غیر از خود محصول دارای هزینه‌های متفاوتی هستند که باعث تغییر در قیمت مصرف کننده میشوند.

همیشه قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) بر مبنای کیفیت بالا یا پایین میتواند متفاوت باشد، اما متاسفانه برخی افراد فرصت طلب برای منحرف کردن ذهن مشتریها قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) بی کیفیت و کم ارزش را با قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) با کیفیت و اصل به صورت برابر درج کرده و موجب سردرگمی و فریب مشتریان میگردند. که البته راه حل این موضوع و خلاص شدن از شر چنین مشکلی همیشه خرید از یک فروشگاه معتبر است.

از آنجا که ایرانکازمد محصولات خود مانند پارافین مایع (Liquid Paraffin) را مستقیم از تولید کننده یا واردکننده تهیه مینماید، میتوانیم به نسبت کیفیت، تضمین بهترین و مناسب‌ترین قیمت را به شما بدهیم. در واقع قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) در فروشگاه ایرانکازمد بسیار نزدیک به قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) درب کارخانه میباشد. لذا بهترین قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) را میتوانید از ما بخواهید.

جهت دریافت قیمت پارافین مایع (Liquid Paraffin) مرغوب و باکیفیت به صورت عمده با ما در ارتباط باشید. قیمت عمده فروشی پارافین مایع (Liquid Paraffin) همیشه و بطور قطع با قیمت تکفروشی پارافین مایع (Liquid Paraffin) متفاوت خواهد بود.

متاسفانه در سالهای اخیر به علت نوسان شدید ارز و بی ثباتی در بازار قیمت همه محصولات از جمله پارافین مایع (Liquid Paraffin) دستخوش تغییرات بسیار متنوع و متفاوتی شده است. لذا برای خرید عمده قبل از سفارش از طریق وب سایت حتما از قیمت روز پارافین مایع (Liquid Paraffin) از طریق ارتباط با کارشناسان ایرانکازمد دریافت نمایید.

جهت دریافت قیمت امروز پارافین مایع (Liquid Paraffin) با شماره درج شده در بالا یا پایین همین صفحه تماس بگیرید.

پارافین مایع (Liquid Paraffin) از کجا تهیه کنیم؟

یکی از مهمترین سوالات و دغدغه های همه خریداران در فضای واقعی جامعه و این روزها البته در فضای اینترنت بخصوص برای تهیه پارافین مایع (Liquid Paraffin) این است که پارافین مایع (Liquid Paraffin) اصل را از کجا بخریم؟. در واقع یافتن پارافین مایع (Liquid Paraffin) اصل و باکیفیت این روزها با توجه به حجم بسیار زیاد اطلاعات نادرست در فضای مجازی بسیار سخت و دشوار شده است.

لذا ما به شما اکیدا توصیه میکنیم قبل از خرید، وب سایت فروشگاهی مورد نظرتان را به از طریق روشهای زیر مورد بررسی داده و پس از کسب اعتماد از آن فروشگاه اقدام به خرید پارافین مایع (Liquid Paraffin) نمایید.

راه‌های بررسی یک وب سایت فروشگاهی برای کسب اعتماد و خرید از آن :

 • داشتن گواهینامه امنیتی SSL برای وب سایت:
  داشتن گواهینامه SSL اولین و ابتدایی ترین نشانه یک وب سایت معتبر بوده و نمایانگر این است که صاحب یا صاحبان آن وب سایت حال شخص باشد یا شرکت، برای کسب و کار خود اهمیت قائل شده و جهت بهبود امنیت وهمچنین بالابردن رتبه در موتورهای جستجو یا ایجاد اطمینان در خریداران هزینه کرده و گواهینامه SSL برای وب سایت خود تهیه نمود‌اند. اما داشتن اس اس ال خیلی باعث ایجاد اطمینان نمیشود.
 • داشتن صفحه تماس کامل:
  یکی از مهمترین بخشهایی که باعث ایجاد اطمینان و اعتماد مشتریها میشود داشتن یک صفحه تماس کامل به همراه اسم،آدرس، تلفن ثابت، تلفن موبایل و سایر ملزومات برقراری ارتباط با شرکت یا شخص صاحب وبسایت است. وقتی در یک صفحه تماس آدرس دقیق محل کار و همچنین شماره تلفن ثابت درج شده مشتری میتواند به راحتی به وب سایت مذکور اطمینان کرده و با آگاهی از اینکه آدرس فروشگاه چه مجازی چه واقعی در دنیای واقعی کجاست و چطور میتواند به آن دسترسی داشته باشد. چرا که تلفن ثابت برای یک مجموعه نیازمند ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی بوده و از روی شماره تلفن ثابت میتوان صاحب ملک یا مستاجر آن را به راحتی پیدا کرد.
 • داشتن نماد الکترونیکی از مركز توسعه تجارت الكترونیكی (eNamad):
  و اما مهمترین شاخص برای ایجاد اعتماد در مشتری‌های یک وب سایت فروشگاهی داشتن نماد الکترونیک از زیرمجموعه های وزارت صنعت و معدن است. خیلی ساده میتوان گفت اگر وب سایتی دارای این نماد باشد مشتریها با خیال راحت میتوانند از آن فروشگاه خرید کنند، چرا که گرفتن نماد الکترونیک مراحل سخت و اطمینان آوری را میطلبد. به عنوان مثال اگر در پروسه گرفتن نمادالکترونیک سند مالکیت یا قرارداد اجاره رسمی + تلفن ثابت و موبایل با تایید سیستماتیک و مشخصات صاحب وب سایت چه شخص چه شرکت به طور کامل دریافت و حتی تاییده آدرس هم نیاز است. یعنی اینطور که برای آدرس محل کار وب سایت تاییده آدرس ارسال و کد تاییده آن در سایت میبایست ثبت شود و اگر آدرس صحیح نباشد یا تلفن ها واقعی و فعال نباشند به هیچ وجه یک وب سایت نماد الکترونیک دریافت نمیکند و امکان اتصال به درگاه های پرداخت اینترنتی چه بانکی چه واسط را نخواهد داشت.
 • تطابق کامل اطلاعات صفحه تماس با صفحه نماد الکترونیک:
  بعد از داشتن ای‌نماد مهمترین مسئله تطابق کامل و دقیق اطلاعات ثبت شده در صفحه تماس وبسایت با اطلاعات درج شده در صفحه نماد الکترونیک همان سایت است. اگر چنین تطابقی وجود داشت میتوانید از آن فروشگاه آنلاین خرید نمایید.
 • تعداد شکلایت و پاسخدهی در صفحه نماد الکترونیک:
  البته صرفا داشتن نماد الکترونیک و تطابق اطلاعات تماس نمیتواند تضمین کارکرد صحیح و با کیفیت یک فروشگاه اینترنتی شود. یکی از نکات مهم در این زمینه نداشتن شکایت یا در صورت داشتن پاسخ دادن به آن است که در همان صفحه پروفایل یک وب سایت در سایت نماد الکترونیکی قابل مشاهده است. اگر در صفحه نماد سایتی وارد شدید و در بخش شکایات عددی بالاتر از 0 را دیدید مثلا 2 شکایت. کمی با دقت خرید کنید چرا که ظاهرا سرویس دهی آن سایت خیلی خوب نیست. واگر در بخش شکایات پاسخ داده نشده عددی بیشتر از 0 را دیدید یا خرید نکنید یا با دقت بیشتری خرید کنید. چرا که این عدد نمایانگر این است که از آن سایت در نماد الکترونیک شکایت شده و صاحب سایت هیچ پاسخی برای رفع مشکل به مسئله نداده است. لذا ممکن است این اتفاق برای شما نیز بیوفتد. اما اگر شکایات پاسخ داده شده بودند یا در کل شکایتی از آن سایت ثبت نشده بود یعنی وب سایت مذکور با کیفیت بوده و سرویس دهی مناسبی داشته است و میتوانید با خیال راحت از آن سایت خرید نمایید.

ایرانکازمد با بیش از 3 سال سابقه و بیش از 2 سال فروش اینترنتی و همچنین دارابودن نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت معدن و تجارت آماده فروش پارافین مایع (Liquid Paraffin) به شما عزیزان میباشد.

دیدگاه‌ها

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید