درمان سفیدی موها | روش هایی برای سیاه کردن موهای سر

درمان سفیدی موها برای خیلی‌ها به ویژه خانم‌ها به یک دغدغه اساسی مبدل شده است. سفیدی زودرس موها پدیده ای است که  تنها در زمان پیری اتفاق نمی افتد بلکه برخی از افراد در دوران جوانی هم موهایشان سفید می شود.

برای رفع و درمان سفیدی موها استفاده از روش های خانگی بسیار موثر است.

سفیدی زودرس و درمان سفیدی موها

بسیاری از افراد هنوز جوان هستند و در سلامت کامل به سر می برند، اما میزان زیادی از موهایشان سفید شده است. سفیدی مو نشانه ای از پیری و آسیب جسمی و روحی است.

برخی همیشه با ظاهر شدن موهای سفید سعی می کنند آنها را رنگ کنند تا به سادگی پنهان شوند. اما از جایی که این بیماری تهدید کننده زندگی نیست، کمتر کسی به فکر درمان سفیدی موها می افتد.

درمان سفیدی مو
درمان سفیدی مو

پدیده و اتفاق سفید شدن مو هنگام جوانی هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها اتفاق می افتد. این مشکل معمولاً در جوان های بین سن 20 تا 40 سالگی بروز می کند و باعث می شود که افراد بر اثر احساس نگرانی و کمبود اعتماد به نفس افدام به درمان سفیدی موها کنند.

آنها اغلب با رنگ کردن، به جای درمان سفیدی موها، رنگ موهای خود را بازیابی می کنند. اما با این حال رنگ برای مدت طولانی باقی نمی ماند و بدتر این که برخی ممکن است که به رنگ موها حساسیت داشته باشند.

در واقع پیری مرحله ای که هیچکدام از ما دوستم نداریم آن را تجربه کنیم همه ما دوست داریم جوان و به بهترین شکل بمانیم. اما متاسفانه کسی نمی تواند نشانه های پیری را مخفی کند.

زودرس بودن سفیدی موی سر امری است که برای هر فردی می تواند تبدیل به یک معضل شده و درمان سفیدی موها را برای او به یک پدیده دغدغه آفرین مبدل نماید.

استرس آلودگی تغذیه ناسالم سبک زندگی نادرست همگی میتوانند از علل سفیدی مو باشد و ممکن است با رنگ کردن موها طبیعی به نظر نیاید.

درمان سفیدی مو
درمان سفیدی مو

چه کسانی بیشتر در معرض سفیدی مو قرار می گیرند؟

هر چه سن بیشتر باشد، احتمال ظاهر شدن موهای سفید نیز بیشتر می شود و علاوه بر این افرادی که اعضای خانواده آن‌ها موهای سفید دارند، بیشتر احتمال سفیدی موی آنها وجود دارد.

همچنین افرادی که به طور مرتب در معرض آفتاب قرار می گیرند یا سبک زندگی ناسالم دارند نیز احتمال بیشتری دچار این آسیب خواهند شد که در نهایت درمان سفیدی موها را برای شان به یک اجبار مبدل می کند.

چه زمانی باید در این باره به پزشک مراجعه کرد؟

تقریباً هیچ روش پزشکی برای درمان موهای سفید هنگام جوانی وجود ندارد و بنابراین زمانی که موهای سفید ظاهر می شود، استفاده از داروهای خانگی برای مدتی کارایی دارد و پس از مدتی باید در مورد شرایط خود به پزشک مراجعه کنید.

درمان سفیدی مو با پیاز و آبلیمو

آب پیاز حاوی آنزیمی است هیدروژن پروکسید را خنثی می کند برای همین رنگ طبیعی موها را خفظ کرده و  از سفیدی زودرس آنها جلوگیری می کند.

برای تهیه این نسخه یک پیاز متوسط را پوست کنده و داخل میکسر بریزید، آب آن را بگیرید و باآبلیمو ترکیب کنید وهر شب روی موهای سر ماسک کنید تا نتیجه اش را ببینید.

درمان سفیدی مو با روغن نارگیل و لیمو

به مقدار کافی روغن نارگیل و روغن لیمو را تهیه کنید ( بسته به اندازه طول مو) و به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید و این ترکیب را روی موها بمالید و به آرامی ماساژ دهید تا زمانی که موها کاملا تغذیه شود.

حدود 30 دقیقه بعد کاملاً با آب شستشو دهید و برای دستیابی به بهترین نتیجه در مراقبت و درمان اولیه موها این روش را 3 تا 4 بار در هفته انجام دهید.

درمان سفیدی موها مو با جینسینگ

تنها کاری که برای این درمان باید انجام دهید این است که مقدار زیادی آب جینسینگ را برای تحریک گردش خون و تامین خون کافی برای درمان زودرس موهای سفید بنوشید.

برگ های کاری برای درمان سفیدی موها

برای درمان می توانید برگهای کاری را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید و یا می توانید به صورت پودر در بیاورید و به غذای خود تان بیافزایید.

با پیروی از این روش معرفی شده در بخش سلامت پوست و مو در نمناک نه تنها از ریزش مو جلوگیری می شود بلکه در رفع سایر مشکلات سلامتی نیز برای شما مفید خواهد بود.

و یا می توانید مقداری برگ کاری و روغن نارگیل را با یکدیگر ترکیب کنید و با مقداری آب بجوشانید و سپس مستقیما روی پوست سر خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید.

پس از 15 تا 20 دقیقه با آب شستشو دهید که با انجام این درمان خیلی سریع به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

درمان سفیدی مو
درمان سفیدی مو

روغن بادام برای درمان سفیدی موها

هفته ای یک تا دو بار پوست سرتان را با روغن بادام مرطوب کنید و این کار را پس از شامپو زدن انجام دهید تا به نتایج مطلوب برسید، که باعث کاهش موهای سفید و استحکام و بهبود کیفیت موها خواهد شد.

برگ توت سفید برای درمان سفیدی موها

مقداری برگ توت را با آب کاملا جوشانده و مقداری روغن کنجد را به این ترکیب اضافه کنید و هر روز از این روغن برای شانه کردن موهایتان استفاده کنید. استفاده از این روش درمانی از سفید شدن زودرس مو‌ها جلوگیری می کند.

گیاه مریم گلی و پیاز برای درمان سفیدی موها

30 گرم از گیاه مریم گلی، 3 عدد پیاز سبز، 3 تکه زنجبیل، 30 گرم شکر و 3 کاسه آب را تهیه کنید و تمام مواد را درون یک قابلمه بریزید و بجوشانید تا حدود یک کاسه در آن باقی بماند.

این نوشیدنی را یک یا دو بار در روز مصرف کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

درمان سفیدی موها با گندم و جو

یک مشت گندم یک مشت جو را داخل میکسر بریزید و مخلوط آنها را بر روی سر ماسک کنید. این ماسک را بعد از ساعتی از روی موها بشویید.

درمان سفیدی مو
درمان سفیدی مو

درمان سفیدی موها با انگور، روغن بادام و روغن نارگیل

4 یا5 انگور 2 قاشق غذاخوری روغن بادام دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل را داخل مخلوط کن میکس کنید و هر شب روی سر ماسک وصبح بشویید.

درمان سفیدی موها با سیاه دانه و روغن زیتون

این ترکیب به درخشندگی، رشد فولیکولهای جدید و جلوگیری از سفیدی مو کمک میکند.

برای تهیه این ماسک ضد سفیدی مو به دو قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه و 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون نیاز داریم.

این مواد را داخل کاسه ای ترکیب وروی سر ماسک کرده وبعداز ساعتی با آب گرم بشویید.