متفرقه

گول نخورید، باهوش باشید،آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!

, گول نخورید ، باهوش باشید ،آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!, ایران کازمد, ایران کازمد

گول نخورید ، باهوش باشید، آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!

امروز ایمیلی با یک متن بسیار جالب و خواندنی برای ایران کازمد ارسال شده و فرستنده از ما خواستن که مطلب ایشون رو در وب سایت به شرط حفظ حریم و نام و نشان باز نشر دهیم.

ما هم پس از مطالعه مطلب تصمیم گرفتیم این مطلب را منتشر کنیم. از کلیه تولید کنندگان محترم مواد اولیه ، لوازم آرایشی بهداشتی و مشاغل مربوطه تقاضا داریم با هدف کمک به شفاف سازی بازار تولید و توزیع متن این ایمیل را مطالعه بفرمایند.

چرا که ممکن است هر یک از هموطنان عزیزمان همچنین حرفهایی در دل داشته باشند و ما به عنوان یک تریبون و بدون کم و کاست و سمت و سو و غرض ورزی مطالب ایشان را باز نشر میدهیم.

امیدواریم مسئولین محترم واحد تولیدی که در این متن مورد سوال واقع شده اند پاسخی در خور به ایمیل این عزیز داشته باشند.

 

, گول نخورید ، باهوش باشید ،آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!, ایران کازمد, ایران کازمد

تصویر ایمیل ارسالی

و اینک متن نامه ( عینا و بدون تغییر ) :


سلام ، امیدوارم حالتون خوب باشه🌹

همسر من مشتریتون بوده و چند باری از شما خرید کرده و خدا رو شکر خیلی راضی بوده از محصولاتتون. امروز یه چیزی دیدم بسیار تعجب برانگیز و منو مجبور کرد این متن رو بنویسم براتون.. پیشاپیش باید بگم من قصد تخریب یا تضعیف برندی رو ندارم اما این رو به عنوان نمونه ای از هزاران هزار محصول موجود تو بازار عرض میکنم..

من نه وبلاگ دارم نه وب سایت نه وقت این حرفا رو دارم اما به خاطر کارم روابط زیادی دارم و از یه سری چیزا اطلاع دارم.

یه برند محترمی یه شامپو زده به اسم شامپو خاویار، به گفته تولید کننده ، ترکیبات روش حاوی عصاره خاویار، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین D و گروه ویتامین های B هست و یه سری ترکیبات دیگه است که به قیمت ۱۰۷۰۰ تومن در دیجی کالا گذاشته برای فروش. البته ناگفته نمونه که من یه نسخه دیگه از این شامپو رو ۲ ۳ هفته قبل دیدم که روش زده بود ۱۸هزار و خورده ای تومن. حالا…

میخوام یه موضوعی رو بگم و یه سوالی رو طرح کنم از تولید کننده گرامی این محصول.. اما قبلش باید یه چیزایی رو بگم که برای شما هم روشن تر بشه این مسئله..

نقطه سوال من اینجاست که چطور ممکنه یه کارخونه یک شامپو با این مشخصات رو تولید کنه و با قیمت ۱۰۷۰۰ تومن بفروشه؟

, گول نخورید ، باهوش باشید ،آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!, ایران کازمد, ایران کازمد

خلی ساده بگم
فقط خاویارش میشه کیلویی ۱۰ میلیون. یعنی هر گرم ۱۰ هزار تومن، ویتامین A لیتری حدود ۲٫۵ میلیون تومنه یعنی هر سی سی میانگین ۲۵۰۰ تومن یا مثلا ویتامین E لیتری هم ۵۰۰ هزار تومن یعنی میانگین هر سی سی ۵۰۰ تومن. ظرف پلاستیکی شامپو مشابه این محصول بالای ۳ ۴ هزار تومن در حالت عمده است.

هزینه چاپ سیلک یا تامپو هم داره که خیلی خوشگل چاپ میشه روی ظروف پلاستیکی پلی اتیلن و تا چند ما هم توی حمام پاک نمیشه مشابه همین محصول که تو کمترین حالت حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ تومن برای هر محصول هزینه داره تازه با احتساب تولید بسیار بالا و هزینه بسیار پایین منهای اینکه باید کل ظروف رو با وسیله نقلیه ببرن چاپخونه و یه سری هم برن تحویل بگیرن که اونم هزینه داره.. رایگان نیست

اصولا یک کارخونه ی تولید کننده محصولات آرایشی بهداشتی خیلی هزینه داره که شاید شما ها اصلا باهاش آشنا نباشید.. مثلا هزینه کارگر، کارمند، دکتر، برق، آب، گاز، تلفن، اینترنت، سوخت، استهلاک، هزینه های دفاتر فروش و دفاتر تجاری کارخونه، خرابی، هزینه هایی که برای دریافت مجوز این محصول خاص قبلا پرداخت شده ، بسته بندی، توزیع سراسری به داخل کشور به تفکیک شهر به شهر ، که تموم شدنی هم نیستن.

همه اینا رو بذارین یک سمت چون باید به طور کلی حساب بشن و خرد بشن رو تک تک محصولات که تقریبا ۲۰ الی ۲۵ درصد قیمت تموم شده محصول میشن.. اصلا ما فرض میکنیم همه این هزینه ها شده ۰ ریال.. ( عدد کمتر گیرم نیومد 😂 )

تازه میرسیم به هزینه های تولید همین شامپو مشخص که خودشون مدعی شدن شامل عصاره خاویار، ویتامین A، ویتامین E، ویتامین های D و گروه ویتامین های B که شامل چند ویتامین میشه خودش و سایر ترکیباتش مثل آب دیونیزه ، دسیم لورت سولفات، کوکامدوپروپیل، بتائین، تری اتانول آمین، گلیسیرین، کوکامید دی اتانول آمید، پروپلین گلایکول ، پلی کواترنیوم، گلایکول استئارات، تترادسدم ا د ت ا ، اسانس ها و نگه دارنده..

, گول نخورید ، باهوش باشید ،آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!, ایران کازمد, ایران کازمد

حالا نکته با نمک ش اینجاست

اگر و فقط اگر در این شامپو ۳۰۰ گرمی فقط ۱ گرم عصاره خاویار باشه میشه ۱۰۰۰۰ تومن.. میگیم کارخونه ست پول داره زیاد خرید ارزون تموم شده براش.. باشه ۸۰۰۰ تومن یعنی به قیمت خاویار سال ۹۷ کیلویی ۸ میلیون.. اگر از ویتامین A فقط ۱ سی سی زده باشه میشه ۲۵۰۰ تومن.. اگر از ویتامین E فقط ۱ سی سی زده باشه میشه ۵۰۰ تومن..  یعنی همینطوری الکی ۱۳۰۰۰ تومن 😃😜 باقی ترکیباتش رو فرض میکنیم ۰ ریال یعنی کلا رایگان از هوا رسیده..

یعنی هزینه باقی ترکیبات، ظرف شامپو، چاپ ، هزینه های انبارداری، بسته بندی و سایر هزینه های متغیر این محصول برای تولید و توزیع بشه ۰ ریال. باز هم مجبورن میانگین ۱۲٫۵ درصد ( از ۱۰ الی ۱۵ درصد ) هم به سایتی مثل دیجی کالا بدن که براشون میفروشه.. یعنی میانگین حدود ۱۳۳۷ تومن

یعنی اگر بخواهیم واقعی نگاه کنیم و فرض کنیم تولید کننده حقیقت رو گفته باشه این شامپو برای تولید کننده زیر ۲۵۰۰۰ تومن آب نمیخوره.. تازه منهای کمیسیون سایتهای فروش واسط و سیستم های فروش و بازاریابی شون..

خب ؟؟ به نظرتون تو این شامپو چی میتونه باشه که با این قیمت به فروش میرسه؟ یعنی اگر کل هزینه رو به طور واقعی بررسی کنم متوجه میشین که اگر آشغال بریزیم تو این ظرف باید بیشتر از ۱۰۷۰۰ تومن بفروشیم که ضرر نباشه

من هیچ حرف دیگه ای ندارم خودتون فکر کنید..  و واقعا خوشحال میشم که مسئولین این کارخونه یا واحد تولیدی یا هر کسی که اطلاعات بیشتری از من داره بیاد و توجیه کنه که چطور میشه یک شامپو خاویار به همراه انواع ویتامین تولید کرد و با قیمت ۱۰۷۰۰ فروخت ؟؟ و بگیم کارخونه سود هم میکنه؟؟! چون قطعا عاشق ما نبودن که شامپو خاویار بزنن و با ضرر بفروشن ؟؟! تولید میکنن که بفروشن و سود کنن.

همه اینا رو بذاریم کنار.. یه نکته بگم برای خنده..😉😃😜  من که سوادم قد نمیده اما اونایی که بلدن میگن خاویار طبیعی اگر بیش از ۸ ساعت در فضای آزاد بمونه، مصرف ش صحیح نیست و ممکنه فاسد بشه.. یعنی اگر قراره مثلا توی این شامپو خاویار داشته باشه که من معتقدم ۰٫۱% هم نداره.. بیینید باید چقدر نگه دارنده بهش بزنن و چقدر فراوری ش کنن و چه بلاهایی سرش بیارن که ۳ سال بمونه و بعد فاسد بشه.. آخه تاریخ انقضاء این شامپو زده ۳ سال 😎

چرا ما اینطوری شدیم؟ چرا به هم دروغ میگیم؟ چرا نمیتونیم با صداقت کار کنیم آخه؟؟

پس لطفا باهوش باشید و گول نخورید.. 😉❤

پایانه نامه

تاکید میکنیم که این مطلب صرفا نقل قول یک شخص ناشناس بوده و مسئولیت آن به عهده ایران کازمد نیست.

ایران کازمد با تضمین حفظ حریم خصوص فرستنده به عنوان یک تریبون و با هدف شفاف سازی تولید و توزیع محصولات آرایشی بهداشتی این متن را بازنشر داده است

, گول نخورید ، باهوش باشید ،آخه شامپو خاویار ۱۰۷۰۰ تومن؟؟!!, ایران کازمد, ایران کازمد

دیدگاهتان را بنویسید